HLAVNÍ SPONZOŘI

Img-20211015-wa0001

 Logo_jurex

Logo _-_ bioimpro

Logo

image001

Podporil_uk_logo_svisle_modre_cmyk

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

Logokn2

Hlavicka

HEAD TEAM ELITE

KALENDÁŘ HRÁČŮ

Máme možnost si nechat udělat kalendář našich hráčů, kdo z rodičů má zájem kontaktujte hlavního trenéra.Nabídka kurzů

Tenisová škola Pavla Špeldy nabízí tyto kurzy:

Minitenis

Co je to Minitenis?

Minitenis je "zmenšený tenis" umožňující dětem ve věku od šesti let (popř. i mladším) hrát tenis podobně jako hrají dospělí na normálním kurtu. Minikurt je menší a má nižší síť (viz dále). Míče na minitenis jsou lehčí a měkčí, ke hraní se používají kratší a lehčí rakety. Minitenis je vhodný

  • jako soutěžní kategorie pro děti 6 - 7 let
  • jako metodický prostředek výuky tenisu pro děti do 10ti let

Proč Minitenis?

Minitenis umožňuje i šestiletým dětem trénink prakticky všech úderů a herních činností, což by bylo na "normálním" dvorci s "normálními míči" vyloučeno. Obrovskou výhodou je, že děti mají ze své tělesné výšky podobnou perspektivu pohledu na minitenisový dvorec jako dospělí na dvorec normální. (Zkuste hrát tenis přes síť, kterou máte ve výšce očí!)Většina dětí je tak po několika týdnech, eventuelně měsících tréninku schopna hrát cvičné minitenisové zápasy. To je pro ně velkou motivační pobídkou a zvětšuje se tím pravděpodobnost, že děti nepřejdou k jiným sportům. Zároveň si tím automaticky začínají vštěpovat základní taktické návyky. Minitenis v ČR Ve většině tenisově vyspělých zemích je minitenis, v různých formách, zakotven, jak v tréninkové metodice, tak v systému soutěží. (odkazy na příslušné stránky jiných národních svazů- našel jsem jen :www.dtb-tennis.de/DTB/Schultennis) ČTS má zpracován projekt na rozšíření minitenisu v ČR, který se od konce roku 2004 začíná intenzivně uvádět do praxe.

Hlavní směry rozvoje minitenisu:

  • Metodická oblast
  • Cíl - prostřednictvím minitenisu přivést co nejvíce dětí k velkému tenisu a dát jim kvalitní herní základy
  • Organizační oblast - (odkaz projekt rozšíření minitenisu)
  • Začlenění minitenisu a navazující kategorie "děti do 9ti let" do struktury soutěží ČTS. (odkaz :soutěžní kategorie a pravidla)
  • Vypsání nultého ročníku soutěže družstev v minitenisu v r.2005 alespoň některými oblastními svazy. (odkaz: projekt rozšíření/ stav realizace ke konci ledna 2005)
  • Zavedení soutěže družstev minitenisu a sjednocení systémů soutěží družstev do 9ti let v roce 2006 (odkaz: soutěžní kategorie a pravidla)
  • Zde jsou informace k Minitenis v MŠ_Letak_ms_10-10
  • Zde jsou informace k Minitenisu na 1.ZŠ v Klášterci nad Ohří

Více na www.minitenis.cz

Skupinové kurzy

Děti,mládež bez předchozí tenisové výuky nebo kteří prošli určitou tenisovou průpravou.Kurzy jsou určeny pro děti starší sedmi let. Skupiny jsou tvořeny 3 až 4 hráči s trenérem. Tyto kurzy jsou zaměřeny na 5 základních herních činností vhodné jak pro děti,mládež ,začátečníky i mírně pokročilé. Skupiny jsou tvořeny tak, aby hráči jedné skupiny byli na odpovídající úrovni, hráčské i věkové. V ostatních případech vytvoří skupiny před zahájením kurzu hlavní trenér.

Individuální kurzy a sparing

Jedná se o nejefektivnější způsob tréninku zaměřený na individualitu a konkrétní potřeby hráče. Je vhodný jak pro začátečníky tak pro pokročilé s cílem zvládnout a zdokonalit tenisovou hru se zaměřením na specifické potřeby hráče na odpovídající úrovni.Ideální skladba sparingu u mládeže a závodních hráčů je 20% se srovnatelnými hráči,50% nad sebe a 30%pod sebe.

Pro každého nad 15 let

Do tohoto tenisového kurzu se může zapojit každý nad 15let i ten kdo už nemá nejvyšší ambice, ale chce se naučit pevným základům moderního tenisu! Jsme velice rádi, když nejen závodní hráči, ale úplně všichni příznivci tenisu prokazují rychlý nárůst výkonnosti! Víte, že je možné naučit se tenis nebo zlepšit tenisovou hru rychleji než se domníváte?